Потрфоліо





аПедагог – організатор Староосотської філії  КЗ"Олександрівське НВО №1"
Загальний стаж роботи 28 років

Педагогічний стаж роботи 17 років

Закінчила Кірвоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка у 2010 році

Факультет філології та журналістики

Спеціальність: вчитель української мови та літератури

 Працюю над виховною  проблемою 
«Упровадження інформаційних та здоров′язберігаючих технологій 
у виховній роботі»














З досвіду роботи
Я, Махно Валентина Володимирівна, педагог – організатор Староосотської філії КЗ "Олександрівське НВО №1" працюю над виховною  проблемою «Упровадження інформаційних та здоров′язберігаючих технологій у виховній роботі».Тому при плануванні виховної  роботи   на  рік,  до плану  вношу  різні виховні заходи, які сприяють розвитку високоморальної поведінки учнів, виховують активну життєву позицію, формують свідоме негативне ставлення до шкідливих звичок.  Щорічно у філії проходять Тижні здоров’я і спорту, Тижні безпеки життєдіяльності, акції «День без куріння», засідання круглих столів, День боротьби зі СНІДом. Під час проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності я проводжу анкетування з питань профілактики шкідливих звичок: «Наркотикам – ні!», «Чи куриш ти?» між учнями 5 -7 класів, «Що ти знаєш про шкідливий вплив алкоголю?» між учнями 8 – 11 класів. Також  підготувала  загальношкільні лінійки «Здоров’я маємо не дбаємо, а погубивши плачемо», «Наше здоров’я у наших руках».Проводила конкурси плакатів та малюнків «Здоров’я очима дітей», конкурси рефератів на тему здорового способу життя. Усі заплановані заходи, які проводились, виконувались виключно колективно,  з урахуванням усіх напрямків виховання. 
Протягом багатьох років я координую роботу учнівського  самоврядування. Участь дітей в учнівському парламенті - це важливий шлях і умова формування в учнів відповідальності, ініціативи, творчості. Учнівський  парламент є важливим чинником у залученні учнів до суспільного життя, громадської діяльності, виховання патріотизму. До парламенту обираються творчі, здібні, ініціативні учні, які користуються авторитетом серед своїх однолітків. Діяльність парламенту різноманітна і насичена. У центрі його уваги кожна ділянка  роботи: чи то олімпіади, предметні тижні, родинні свята, чи то спортивні змагання чи інші виховні заходи, які проводяться за участі членів самоврядування.Головне, що до всіх справ залучається все більше учнів і це  дає    їм  змогу виявити свою позицію, свій талант у конкретному ділі і, звичайно ж, формує почуття відповідальності за доручену справу. Наші школярі потребують    практичних навичок управлінської діяльності  вміння самостійно вирішувати більшість питань їхнього колективного життя.Органи учнівськогосамоврядування допомагають в проведенні державних та традиційних свят в школі. Так, стало традицією, з нагоди свята працівників освіти проведення Дня самоврядування, під час якогоучні  відчувають свою значущість, вчаться наполегливості в реалізаціїсвоїх планів. Учні заздалегідь готуються до цього дня, вони готують конспекти уроків, наочний матеріал, обирають форму проведення уроку. Новостворена адміністрація стежить за дотриманням порядку, оцінює навчальний процес.
Громадську активність школярі демонструють  через організацію учнівського самоврядування.Учнівський парламенточолює голова парламенту Ботвенко Яна, а також її заступник  Лозова Юлія. Створена рада лідерів, яка  допомагає педагогу – організатору та класним керівникам, вчителям - предметникам в проведенні різноманітних конкурсів, вікторин, предметних тижнів. Є план роботи шкільного парламенту  на рік. 
Учнівський парламент має такі комісії:
·        Інформаційно – соціологічна комісія;
·        Комісія дозвілля та проведення масових заходів;
·        Комісія захисту прав дітей та допомоги в проблемних ситуаціях;
·        Комісія добрих справ (волонтерський загін «Милосердя»);
·        Комісія додаткової та дистанційної освіти;
·        Комісія екології, спорту та здорового способу життя.
Отож, робота учнівського парламенту налагоджена досить добре. Є надбання і помилки, з якими приходить досвід. Закладено підвалини великоїсправи – залучення учнів до участі у шкільних справах, частково, у справах села. Протягом минулого  року всі комісії учнівського парламенту  справлялися зі своєю роботою. Більшістьучнів філії із задоволенням брали учать в учнівському самоврядуванні, в організації колективних творчих справ. Учні вчилися бути ініціативними, відстоювати власну думку, формувати активну громадянську позицію .
Національно-патріотичне виховання учнів є важливою ділянкою  моєї роботи пе та учнівського парламенту. Я   проводжу роботу щодо виховання у молодого покоління поваги до Конституції України, державних символів, любові до рідної землі, , національної культури та традицій. До річниці незалежності України спільними зусиллями з Староосотським Будинком культури  було підготовлено та проведено святковий концерт  «26-й річниці незалежності України присвячується».
З метою виховання в учнівської молоді поваги до історичного минулого народу, любові та шанобливого ставлення до своєї держави, почуття патріотизму в  відбулися заходи до таких історичних подій, як:
·        День Соборності  та Свободи України.
·        День пам’яті жертв голодомору «Пам’ять про голодні роки».
·        Вшанування Героїв Небесної Сотні.
Напередодні  річниці виведення військ із Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав   проведено урок - пам’ять «Афганістан: ціна чужої війни». А члени учнівського парламенту продемонстрували презентацію «Афганська війна – частина всесвітньої історії», з якої діти більше дізналися про страшні сторінки десятирічної афганської війни та її наслідки. Школярі поіменно назвали імена героїв – земляків, які мужньо виконували інтернаціональний обов’язок в Афганістані та Чехословаччині та вшанували хвилиною мовчання  тих героїв,  яким не судилося повернутися живими. Серед них - і наш односелець Іван Лісняк.
        Традиційно у філії  стало щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні — на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.  В цей  день я спільно з учасниками учнівського самоврядування провели урок - реквієм «Їм  у  віках  судилося  безсмертя», під час якого учні через  поетичне слово донесли до присутніх весь біль цієї  трагедії. Як символ вічної скорботи  запалили свічку пам’яті та вшанували хвилиною мовчання   Героїв. Також підготовлено виставку, присвячену землякам учасникам АТО.
    Також координую роботу волонтерського загону «Милосердя». Робота загону тісно пов҆язана з загальношкільними напрямками виховання: морально-етичним та національно-патріотичним, екологічним та здорового способу життя.   Традиційними стали проведення уроків «Мужності», мітингів Пам҆яті та Слави, виготовлення та покладання гірлянди до пам҆ятника воїнам - визволителям села, естафети пам҆яті до дня визволення Олександрівщини від німецько-фашистських загарбників та до святкування Дня Перемоги. Напередодніцихсвятволонтериініціююьпроведенняоперації «Добрий ранок, ветеране!». Постійно приймають участь у акції «Зірка Пам҆яті». Юні волонтери надають посильну допомогу ветеранам Другої Світової війни та учасникам бойових дій.       
Не забувають учні і про учителів-пенсіонерів. Їхвітають листівками та квітами з днем Вчителя, Восьмим березням та запрошують на шкільні концерти з нагодицих свят. Почесними гостями вчителі-пенсіонери є і на традиційних   Першому та Останньому дзвониках, Випускних вечорах.   
Також урочисто  відзначаються усі традиційні заходи: День знань, Тиждень В.О. Сухомлинського, День учителя, День вшанування пам΄яті Голодомору, День збройних сил України, День Святого Миколая, новорічні свята, Міжнародний день 8 Березня, День пам'яті та примирення, мітинг пам’яті до Дня Перемоги, Свято останнього дзвоника, випускний бал та інші. Проведення цих  заходів    висвітлюється  на  сторінках  методичного бюлетеня, шпальтах  районної газети  та сайті школи.





















Немає коментарів:

Дописати коментар

Школа - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбут...